Renk Falı

Renk Falı
Beyaz Renk

Kadınlar
Ilk renk olarak tercihi beyaz olan kadin, isteyerek veya istemeyerek olsun kalbinin saf ve temiz duygularla yüklü oldugunu ortaya koyuyor demektir. Nezaket kurallarina uyabilen, yumusak beraberinde de alçakgönüllü biri olmanin yaninda, asil olmak ve iyilikte onun meziyetleri arasinda sayilabilir. Gösterisli ve gürültü patirtili neseli bir yasam onun için hiç de cazip degildir. Evi onun her seyi, baska insanlara yardim da hedefidir. Neseli olabilir ancak genel olarak sakin ve sessiz bir yapidadir. Yaratilis geregi düzeni olmasi, elinin her ise yatkin olmasi ve becerileri onun diger yanlaridir. Itinali ve pozitif düsünce tarzi, onu zaman içinde sert ve acimasiz birisi yapsa dahi adaletli ve dogru insan olmasi baskalarina karsi dürüst davranmasini saglamaktadir.

Erkekler
Beyaz seven bir erkek ise asla korkak ve de çekingen bir yapida olamaz. Tersine zalim ve sogukkanli bile olabilirler. Heyecanini disari yansitmayan, sabit ve sakin yapili bir insan kimligi çizerler, onlarin yasaminda telas olmadigi gibi bir de, düzenli, asiri derecede titiz yapidadirlar. Pratige önem verirler, güçlü bir hafizalari olmasi için ise hiç bir çaba göstermezler. Sabirli, enerjik ve asiri güven duygularina sahiptirler. Saglam yapili vücutlari, sir dolu ikilemli de bir kisilikleri vardir.Bir de cömert ve kisilere yardimda atilgan olmak hiçbir zaman için çekinmezler.

Sarı Renk

Kadınlar
Sari rengin parlak ancak koyu ton olanini seven kadin, dedikoduya meyilli fazla olan bir insandir. Çok sinirli konulari olmasina karsi, durmaksizin konusmayi çok severler. Davranis, hareketlilik bakimindan da duragan bir tablo sergilerler. Yüzleri bos ve manasiz baktigi zaman bilesiniz ki, konusulan konu agir, onlar bakimindan oldukça çok yüksektir. Ancak konu hafifleyip de dedikodu safhasina girdigi zaman, iste onlari o an tutamazsiniz. Sariyi seven bu kadinlar özünde negatif kimseler degillerdir. Ama, bilmek isteme, herkesle en ince detayina kadar alakadar olmalari, her seyi bilmek istemeleri, bu kisileri çekilmez kilmaktadir. Cömert olamamalarina karsi, sayet pozitif bir günlerinde iseler herkese yardim edebilirler.

Erkekler
Bir erkegin önüne pek çok renk koyup da seç dediginizde, sayet sari rengi seçer ise, o erkek bilmeyerek de olsa biraz korkakligini ortaya koyuyor anlamindadir. Ama onu korkutan manevi anlamda korkular degil, maddesel anlamdaki korkulardir. Düsüncelerini dobra olarak söylerler, karsi düsüncelerden de zerre kadar çekinmezler. Herkesin kendisine merakla bakmasin neticesinde hoslanan yapisi itibariyla ara sira, rengarenk kiyafetler de giyebilirler. Kendi ile alakali konularda büyük övünç duyarlar, sözleri ara sira abarti noktasina varmaktadir. Insanlarla iyi geçinen bir yapisi olmasinin yani sira kadin arkadaslari azinliktadir.

Turuncu Renk

Kadınlar
Sicakkanli yapinin sahibi, iyi kalpli, dost bir insan istiyor iseniz, turuncu ve bu rengin tonlarini seven bir kadin olukça idealdir. Sogukluk, sertlik onlarin kitabinda yok gibi bir sey diyebiliriz. Insanlara göstermis olduklari ilgi daima dengeli ve sevecendirler. Ne uzak-soguk dururlar, ne de çok samimi-laubali olurlar. Tam olarak orta kararin her an için asiriliktan çok daha iyi oldugunu savunurlar. Kendisine bir zarar verildigi takdirde bagislayicidir, asla kindar olmayan, kizdiklarinda kesinlikle bagirip çagirmayan tiplerdir. Ancak onun bu hali kimseyi yaniltmamalidir, tepesine çikilmak istendiginde de kuvvetli, saglam karakterleri neticesinde bu duruma hiçbir sekilde tolerans göstermezler. Bu kisinin en büyük meziyetlerinden biri de, hakkini savunma bunu karsisindakine onu kirmadan, üzmeden yapmasini çok iyi bilmesidir.

Erkekler
Turuncu rengi seven erkekler ise de ayni turuncu seven kadinlarda oldugu gibi, dengeli, ilimlidirlar. Anlayis gücü, sabir gücü , sevecenlik, dayanma gücü onlarda da vardir. Hoslarina gitmeyen bir seylere ise asla müsaade etmezler. Böylelikle bir kisi orta yas gurubunda ise, bütün çocuklarin sevdigi saydigi bir baba, bir dost olurlar. Sayet çocuklarin yapmalarina müsaade edilmeyen seylere onlar, alçakgönüllü ve sevecen kisilikleri sebebinden izin verirler. Ama hiçbir an için de çocuklarinin simarmasina izin vermezler. Kavgalar, tartismalar onlarin baris sever karakterleriyle hiç bagdasmadigindan dolayi bu gibi durumlardan daima kaçarlar.

Pembe Renk

Kadınlar
Ahenkli, neseli kadinlarin rengidir pembe. Yürek kipirtilari sanki uçar gibi olan, mutlu kisilerdir bunlar. Ancak, asla asiriliklari, hafif davranislari yoktur. Gereken durumlarda ise ciddi, agirbasli, sorumluluklarinin bilincinde olabilirler. Hayatin, pek çok agir konu ve gerçeklerden olustugunu bilirler ve sadece nese için yasamamayi ögrenmis bir ruh halleri vardir. Utanma hisleri, çekingenliklerini saklamasini becerdikleri gibi, bunu çok nadir olarak disa vururlar, cosku, atesli olma, firtinalar içersinde yasamaktan oldukça çok uzaktirlar.

Erkekler
Pembe rengi tercih eden erkekler maddi anlamda, manevî anlamda yapilari çok güçlü olamayan kisilerdir. Onlarda cesaret, atilimcilik aramamalisiniz. Yavasliklari onlari uysal yapi sahibi yapmistir, konusmalari da bu dogrultudadir. Bitmek bilmeyen, devamlilik arz eden bir sinir, heyecan durumu içersindedirler. Alinganlik, hassasiyet durumlari da bu sebeptendir. Ancak insanlara olan sevgisi en üst düzeydedir. Onlar için dost kazanma, çevrelerinkileri memnun etme en bas görevdir. Olaylarin beraberindeki tartismalarin dozu arttikça oradan kaçmak açisindan sayet bir yol bulamazsa, bu seferde her söylenileni yapmasi kaçinilmazdir. Ancak bütün bunlari da yapar iken, kendilerinin tersine etrafin huzurunu daha çok düsünürler.

Kırmızı Renk

Kadınlar
Kirmizi, tüm renklerin içinde en çok ilgi uyandiran bu rengi seven kadinlar, neseli, yasam dolu, hayattan zevk almasini bilen kariyer sahibi kisilerdir. Dengesizdirler de bazi zamanlar. Hemen heyecana kapilirlar, çabuk kizarlar, öfkelenirler. Amatörce de olsa dans etmekten, sarki söylemekten hoslanirlar, bundan zevk alabilirler. Asla somurtkan, duragan bir durumda olamazlar. Etraflari onlar açisindan önemli degildir. Her kim ne düsünürse düsünsün umurlarinda olmaz, kendi yasamlarinin arkasinda durarak; Bu benim yasantim, size ne oluyor der gibi bir ifade ile kendilerini anlatirlar.

Erkekler
Korkusu asla olmayan, cesur, sosyal olan bu kisiler, tam bir erkek sembolüdür. Onlara kabadayi bile dersek abartmamis oluruz. Tehlike sinyali onlar için günlük, olagan bir davranislardandir. Gülmek istedikleri durumlarda bile tehlikeye girerek gülerler. Daima kendi bildikleri en dogru oldugu için, toplum adetleri onlari asla ilgilendirmemektedir. Sasirtici isler yapmak konusunda da üstlerine yoktur, küçük ya da büyük olmalari onlarin havai olmalarinin önüne kesinlikle geçemez. Bu onlarin yaramazliklarla dolu olan dünyalarinin bir parçasidir. Gene de onlar çevrelerinin rengi taninir, gerek onlarla gerek de onlarsiz bir çevre zor düsünülür diyebiliriz.

Kahverengi Renk

Kadınlar
Kahverengi seven kadinlarin çok genis hayal güçlerinin oldugu söylenmemektedir. Ancak yöntemlidirler, ani duygusalliklar, parlak zeka isaretleri onlarda pek de mevcut degildir. Bu kisiler için reel olan sakinlik , kendi halinde olmak, bunlarin yaninda sessiz sedasiz olmaktir. Olaganüstü eylemlerde bulunmadiklari bakimindan, çok fazla derecede göze çarpmazlar, gözleri de rahatsiz etmezler. Bu rengi seven kadinlar ev islerinde çok basarili olurlar, ev islerini büyük bir zevkle yaparlar. Onlarin kitabinda düzensiz olmak, rasgele bir is yapmak yoktur. Sistem, programdir bütün yasamlari. Bu sebepten de sistematik bir çalisma düzenleri mevcuttur. Çevresinde olanlarin kusurlarini bagislayici, hosgörülüdürler. Yalani sevmezler, hatta iyi bir sey için bile beyaz yalan dahi asla konusmazlar. Dinsel taraflari, inançlari da güçlüdür.

Erkekler
Orijinal olmaktan yoksun olan insanlar genellikle de bu rengi seven erkeklerdir. Anlayis seviyeleri genis, iyi isleyen beyinleri, izleme güdüleri ise son derece gelismistir. En belirgin özellikleri sadelik yanlisi olmalaridir, nefret ettikleri en önemli deger, darbedir. Abartili seylerden, gösteristen hiç hoslanmazlar. Küçük seyler onlari tatmin edebildiginden dolayi, büyük para harcamalari yoktur. Az harcama, çok tasarruf kazanmalari da onlari son derece mutlu eder, cimrilik derecesinde diyebiliriz. Hirsli olmalari, alakasizlik, aliskanliklardan dogabilecek kaoslari ortadan kaldirmaktadir. Maniler, bütün zorluklar onlari asla yildiramaz.

Yeşil Renk

Kadınlar
İgneleyici tarzdaki cevaplari seven, alayci, hazir cevap insanlardir. Özellikleri de kivrak zekali olmalaridir, bu rengi seven kadinlarin, yasamda basarili olamayanlari genel olarak, alayci, pisirik, fesat duygular tasimalarindandir. Çogu zaman bir alayci üsluba, espri savurganligina sahiptirler. Bu nedenle agiz dalasinda onlarla bas edebileceginizi hiç düsünmemelisiniz. Yesil rengi seven kadininin beyni de daimi olarak iyi bir sekilde islemektedir. Etraflarina karsi duyarli olmalari, olani biteni anlamalarina oldukça çok yardimci olur. Ancak beyinleri hareketlidir, bedenleri degil. Bazilari vardir ki, onlar tam anlamiyla tembel sinifina girerler. Çogunda sabirsizlik mevcuttur, uzun, yorucu isler onlarin ilgisinde degildir, insani yari yolda birakirlar.

Erkekler
Yesil huzursuz, düsüncesiz erkeklerin sevdigi bir renktir. Iyi kalplidirler, istemeden de olsa ara sira kalp kirabilirler. Para pul onlar bakimindan önemli degildir, bu yüzden ellerindeki paranin en azindan yarisini dagitirlar. Ama, çogu anda ceplerinde dagitacak kadar para olmaz,adeta nerede aksam orada sabah diyen tiplerdendir. Her sey onlari mutlu edebilir, baskalarina da çok fazla güven duyarlar. Eglence hayati, zevk onlarin sembolleridir. Eglenemedikleri günlerin kaygisina düserler, yesil rengi seven kadinlar gibi onlarda esprili, sohbetleri dinlenen kisilerdir. Kendisini dinleyen birilerini bulduklari zaman uzunca anlatilarda bulunmaktan hiç kaçinmazlar. Nedeni ise onlar güzel konusma gibi bir meziyete sahip olduklarini bilirler. Bunun yaninda sorumluluk sahibi olma duygusundan uzaktirlar. Ancak her seye ragmen sevimli insandirlar, geçinilmesi kolay, karsisindaki kisiyi mutlu eden bir karakterleri vardir.

Mavi Renk

Kadınlar
Mavi rengi tercih eden kadinlar son derin duygulara sahiptirler. Bir seye sevinmeye görsünler, onu abartma yolu ile en üst noktaya çikarirlar, üzüntüleri de ayni bu biçimde gösterirler. Duygusal alanda da inis, çikislari ani, hizli olur, tipki sevinç ve üzüntüde oldugu gibi, bir an neseli iken hemen akabinde üzüntünün kollarina kendilerini ativerirler, bu duygu kontrolsüzlügünden dogan ahenksizlik onlari saskina çevirir. Kendilerini hiçbir an tam olarak anlayamadiklarindan dolayi da hiçbir zaman kendilerinden emin degildirler. Ve her an; Bana neler oluyor böyle dedigini duyar gibi olursunuz. Daimi olarak korkulari vardir, her türlü telkin, tedavilere ragmen o korkulari ile yasamayi tercih ederler. Korkunun temel kaynagi da kendisidir, o bunu bilerek korkar. Derin aci, yogun düsünceler, onlarin siklikla dalip gitmelerine neden olur. Çevrelerine karsi ise sevgi dolu, cömerttirler. Çevreleri onlar bakimindan oldukça çok önemlidir, nedeni ise kendisinden kaynaklanan sikayetleri devamli olarak çevresine aktararak teselli bulurlar. Bu hal kimseyi gücendirmez, tersine o kisinin samimi biri olduguna inanirlar, ona saygi gösterirler.

Erkekler
Mavi rengi seven erkekler, kadinlarina nazaran çok daha sakin, daha dengeli olurlar. Çalisip, yasamlarini kazanmak zorunda olduklarinin farkindadirlar. Onlarin is hayatlarinda firtina estiren duygusal hislere de yer yoktur. Mavi rengi seven erkekler is yasamlarinda duygularina duvar çekerler. Yöntemi degil, içlerinin sesini dinleyerek çalismayi tercih ederler. Bu sebepten de yönteme dayanan islerde basari gösteremezler, ancak sisteme dayanmayan islerde hep bir numaradirlar. Günlük hayatlarinda degisiklikler yasamak , onlar için olagan bir durumdur. Bu sebepten masa basi gibi duraganlik isteyen isler onlara göre degildir, aktive olmus hallerini oturduklari yerden degil de, hareket halinde iken sergilemek isterler.

Mor Renk

Kadınlar
Bu rengi tercih eden kadinlar lüks düskünüdürler. Tarihe bile dönüp bir bakacak olur isek, sosyeteye, saray erkanina mensup kadinlarin ilk renk tercihleri hep mor renk olmustur. Bu bir abarti degildir tamamen gerçektir. Mor rengi seven kadinlar içinde saltanat, lüks, zarafet, rahat bir yasam, ün, mevkii sevmeyen çok az bir kitledir. Tüm bunlara ragmen çalismak için de hiçbir çaba göstermezler. Bazi seyleri daima baskalarindan beklerler, kisaca ise armut pis agzima düs derler. Bu gibi beklentilerin ardinin arkasinin gelmedigini bildiklerinden dolayi, hiçbir zaman doymak bilmezler. Onlarin bazi ihtiyaçlarini karsilayanlarin kiymetini bilmezler, daima onlara yeni istekler için sürekli manevi baskida bulunurlar. Kendilerini rahat hissetmeleri içinde sürekli iltifat edilmeleri gerekmektedir, onlarin hava, su kadar ihtiyaçlarinda gidalardir.

Erkekler
Mor rengi seçen erkeklerde mor kadinlarindan farkli degildirler. Pahali esyalar, lüks onlarin yasam felsefesidir, üstelik bu konuda çok da abartilidirlar. Öyle herkesle dost olmazlar. Onlarin birisiyle dost olabilmeleri, o kisinin mevki, parasal durumuna baglidir. Ancak bu, hiçbir zaman onlari servet avcisi yapmaz. Onlar bu davranislari kendilerine menfaat saglamak için degil, egolarini, aristokrat düsüncelerini tatmin için yaparlar.Bu sebepten de demokrasi diye bir kavramlari yoktur. Ise soyunduklari an, çok dikkatli, agir hareket ederler. Onlarin hata yüzdesini düsürür, ancak bu her an böyle degildir, gereken yerde, zamanda hizli olmayi da pekala becerebilirler.

Gri Renk

Kadınlar
Gri renk beceri ve sessizligin adidir, bu rengi seven kadinlar. Is hayatinda iyi mesleklerde bulunur, basarili olurlar. Baska insanlar tarafindan itici, soguk olarak isimlendirilseler de içlerinden sadece bir kismi bu sinifa girer. Içlerindekini disa vuramadiklarindan dolayi, böyle bir duygu uyandirirlar. Bu kisilere sorarsaniz da duygulari olur olmaz disa vurmak gereksiz, hos degildir. Tarafsiz davranmaktan hoslanirlar, bundan da son derece gurur duyarlar. Kimileri ise duygularini içlerine hapsederler, ancak duygularini nasil dile getirip, hayata geçireceklerini bilmezler. Iyi bir uzman olurlar, her konuda. Ancak bu kendi tercih ettikleri konular olur ise. Ve o alanlarinin disinda baska bir alana ilgi duymazlar. Düsünce yapilarinda mükemmellik, zekalariyla bütünlesir. Hane içinde siradan bir ev kadini olmak hiç tarzlari degildir. Buna neden de is yasamina girerler, burda bütün yetenek, yönlerini ortaya sererler.

Erkekler
Gri zeka seviyesi yüksek, isler durumda olan kuvvetli erkeklerin rengidir, gri. Ancak el becerilerinde yok denecek kadar azdir, en ufak bir el becerisi isteyen isi yapmak, bu kisiler için büyük basari olarak nitelenir. Ancak bu isleri yapacak birileri vardir, onlar da buna çok güvenirler, bu onlarin onurunu biraz kirar ancak, kendileri yapmasin da! Zaten onlar beyin, zeka adamidirlar, elbette yapacak bir isleri vardir. Bu konuda son derece güven duyarlar, bunda da çok haklidirlar, kusur, yeteneklerini iyi bilirler.

Siyah Renk

Kadınlar
Siyah renk seven,hüznün ve kederin kadinidir. Yasam serüvenleri hayal kirikliklari ve aldanmalarla geçer. Çevreden yasam dolu, neseli görülseler de somurttuklari günler boyunca hayalet gibi gezdikleri de olmaktadir. Aslinda içteki gerçeklerin bir biçimde disa vurus seklidir, nedeni ise o disa vuran taraf, onlarin gerçek yüzleri olmasidir. Bu kadinlarin kimi de sert ve soguk olurlar. Siyah rengin parlak, gösterisli olanini seçen kadinlar ise, öbürlerine hiç benzemezler, neseli, mutlu, huzurdan hoslanan, keyif alan kisilerdir.

Erkekler
Siyah renk seven erkekler,düsünce özgürü ve düsünceli olanlardir ayni anda sert kisiliklidirler. Yasamdan zevk almayi bilmezler, sayet böyle bir zevk alma olayi onlar için, günah sayilir, soguk kalmayi tercih ederler. Ancak baskalarinin yasami söz konusu oldugunda, karismadan duramazlar, tepede olduklarinda herkesin hayatini kontrol etmek gibi bir dürtüleri ortaya çikar, durmadan ögüt verirler, bunu da iyi niyetle yaparlar ancak, çevreleri bunu asla anlayamaz, bu yüzden de negatiftirler, bu hayat, gelecek hayatlarin bir hazirlik dönemi niteligindedir.

Renk Falı. Renkler ve fal. Renge göre fal. Renklerin falı.
 • Kahve Falı Nasıl Bakılır

  Kahve Falı Nasıl Bakılır

  Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça seklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Kahve Falı Nasıl Bakılır

 • Astroloji

  Astroloji

  Astroloji bir bilim dalı mıdır? Bu sorunun en basit cevabı hem "evet" hem de "hayır"dır. Tıp gibi astroloji de bilime dayanır.... Astroloji

 • Göz Falı

  Göz Falı

  Duragan olmayi sevmeyen, enerji dolu, karar verme kabiliyeti olarak pozitif yönde gelismis olan, eli açik, değişimlerin kendilerini korkutmadığı kişilerdir. Biraz hayalperesttirler... Göz Falı

 • Çiçek Falı

  Çiçek Falı

  Gerçekte derin sevgiye ve de derin arkadasliga deger veren, genellikle de hassas, duygu yüklü ve bir o kadar da neşeli , mantığı ile değil, hisleriyle hareket etmeyi seven kişilerdir.... Çiçek Falı

 • Renk Falı

  Renk Falı

  İlk renk olarak tercihi beyaz olan kadin, isteyerek veya istemeyerek olsun kalbinin saf ve temiz duygularla yüklü ... Renk Falı