Yengeç Burcu 2013 Falı

Ocak:Hayattan beklentinizi ve kendinizi gözden geçirirken çevrenizden büyük destek göreceksiniz. Gereksiz olanı kestirip atmayı ve yapılması gerekene dört elle sarılmayı biliyorsunuz. Yönetici ya da öğretmenlerinizden birinin ilgisini çekeceksiniz.

Kendi kendinize: "Bu kadar korku ve güvensizlik yeter" diyebilmelisiniz. Sizin bağımsız yanınızın, ne korunma altına alınmaya, ne de güven arayışlarına ihtiyacınız var. Ayağınızı sağlam bastığınızın farkına varın. Mücadelenin zor kısmı da bu.

Sahip olma duygusunu ön plana çıkaracak. Bugüne dek önünüzde engel olarak gördüğünüz şeyleri birer fırsat olarak değerlendirmeye başlayacaksınız. Çevrenize güven duygusu yayıyorsunuz.

Şubat:Mesleki atılımlar ön planda. Pratik geçerliliği olan görüşlerinizle, yeni fikirlere ve yaklaşımlara önayak olacaksınız. Bu bağımsız ve özgün düşünce tarzınız, iş çevrenizde de etkili olacak.

Şu sıralar ihmal ettiğiniz, yarım bıraktığınız işleri toparlamalısınız. Unutmayın: Her şey yerli yerine oturtulunca; insanın zihni gerçekten özgür, etkin ve sağlıklı olur.

Mart:Çevrenizde bir gerginlik, bir huzursuzluk yaşanıyor. Zaman zaman patlamalara varan bu gerginliği birkaç kişi yaratıyor. Siz de onlara karşı isyan edeceksiniz. Güç ve mevki sahibi kişiler bu konumlarından ötürü sabrınızı taşırabilir.

Sizi destekleyen her şeye, aileye, eve, şefkat gördüğünüz herkese güveniniz artacak. Bu sayede, gereksiz düşüncelerden kendinizi kurtarıp, sizin için daha yararlı konular üzerinde yoğunlaşabileceksiniz. Biraz cesaret lütfen!

Nisan:İşiniz ya da mesleğinizle ilgili pratik fikirler ve çözümler geliştireceksiniz. Yönetim, yargılama ve bunlar gibi net düşünce yapısı gerektiren işlerde başarılı olma şansınız son derece yüksek.

Ayın ortalarına doğru aklınızı toplamakta güçlük çekebilirsiniz. Fikirleriniz gerçeğe uygun düşmeyebilir ya da sizi yanıltabilir. Bu da sinirli olmanıza yol açabilir. Yaşça sizden büyük ya da önemli mevkide biriyle tartışmaya girebilirsiniz.

Mayıs:Şu sıralar yaratıcı işlerde çalışarak kendinizi, yeniden keşfedeceksiniz. Kendinizi ifade ederken daha güvenli, daha dışa açık hissedeceksiniz. Bütün bunlar önünüzde yeni kapılar açacak.

Çevrenizde hiç ummadığınız birinden, bir kadından, yaşça küçük birinden destek göreceksiniz. Böylelikle, yardım edeceklerini umduğunuz kişileri de gözden geçirmiş olacaksınız. Geçmişinizi yeniden değerlendirecek, gerçekleri yeniden tanımlayacaksınız.

İnsanlarla konuşup tartışmaya çok heveslisiniz. Eğitim çağında iseniz, kendinizi yeni bir araştırmaya verebilirsiniz. Bu arada biraz da kalbinizin sesine kulak verin.

Haziran:Zor durumda olan birilerine yardım edecek ve onların işlerini halledeceksiniz. Bu bir yakınınızın hastalığı olabilir. Yardımlarınızdan dolayı size büyük bir minnettarlık duyacaklardır.

Uzun süredir işiniz ve geleceğiniz hakkında düşünüyorsunuz. Gereksiz detaya inmeden, olayların özünü yakalayın. İş hayatında değişiklik kararları yine gündeme geliyor.

Temmuz:İçinde bulunduğunuz durumu sonuna kadar götürmeye kararlısınız. Yeni bir şeye başlayacak, bir şeyin temelini atacaksınız. İş değiştirebilir ya da yeni bir eve taşınabilirsiniz. Güvenlik arayışı içindesiniz.

Ağustos:Ev, aile, güven konularında hiçbir sıkıntınız yok. Duygularınızı açıklıkla ve sağlıklı bir biçimde sorgulayabiliyorsunuz. İç dünyanıza ilişkin sorunları yakınlarınızla paylaşacak ve rahatlayacaksınız.

Eylül:Oldukça aktif ve enerjiksiniz. Değişik bir spor yapsanıza!.. Kendinizi daha yaratıcı hissediyor, çevrenizle daha kolay ilişki kurabiliyorsunuz. Kendinize güveniniz sayesinde yeni konulara el atabilirsiniz.

Uzun süredir işiniz ve geleceğiniz hakkında düşünüyorsunuz. Gereksiz detaya inmeden, olayların özünü yakalayın. İş hayatında değişiklik kararları yine gündeme geliyor.

Ekim:Uzun süredir almak istediğiniz bir şeye sonunda sahip olabileceksiniz. Bu bir ev bile olabilir. Parasal durumunuz çok iyi bir duruma doğru gidiyor.

Bu ay çok iyi işler yapabilirsiniz. Ancak inatçılığınız tutar da, diğer iş arkadaşlarınızı olayın dışında tutmaya kalkarsanız sonunda her şeyi berbat edebilirsiniz.

Kasım:Sağlığınıza ve beslenmenize biraz daha özen gösterin. Bazı yemek alışkanlıklarını değiştirmek gerekebilir. Sürüncemede bıraktığınız ya da ihmal ettiğiniz konuları ele alacak gücü bulacaksınız kendinizde...

Avantajlı bir konumdasınız. Öncesine oranla daha disiplinli ve çok daha sistemli çalışıyorsunuz. Bu sayede olayların akışı sizin çıkarlarınıza uygun şekilde gelişecek ve çok verimli bir döneme gireceksiniz.

Aralık:Yeni bir işe başlayacaksınız: hem mantığınızı, hem de sezgilerinizi kullanmalısınız. Böylece ortak olmak istediğiniz ya da iş yapacağınız kişinin sizi aldatmasına imkan kalmaz.

Bazen şiddet dürtüleriniz ön plana çıkıyor. Bu ay da aynı riski taşıyan aylardan biri. Bu nedenle fikirlerinizi savunurken daha yumuşak davranmaya özen gösterin.