Akrep Burcu 2013 Falı

Ocak:Birden bire, korkulu bir rüyadan uyanmış gibi kendi içinize dönüyorsunuz. Hayal gücünüzün sınırlarını zorluyor, rüyalarınızın ardında bastırılmış duygular arıyorsunuz. Bu dönemde hassas olduğunuz konulara yaklaşma cesareti göstereceksiniz.

Bağımsızlık arayışı, özgürlük tutkusu, yeniyi deneme heyecanı sizi baştan çıkarabilir. Alışılmamış davranışlar, egzotik ortamlar, ilginç arkadaşlıklar size cazip gelecek. Bütün bunları denemek isteyeceksiniz.

Şubat:İçinizdeki yenilik tutkusuyla, şu anda uğraştığınız iş asla bağdaşmıyor. İçinizden taşan duygular, ilerlediğiniz yolu aydınlatacağı yerde, zaman zaman sizi durdurup ne yöne gideceğinizi sorgulamanıza neden oluyor.

Amaç ve isteklerinizin engellenmesi içinizde bir isyan dalgasını kabartacak. Ancak bu isyanı denetim altında tutmanız şart! Bir yanda amaçlarınız, öte yanda her türlü bağımlılığı reddeden karakteriniz, zor günler yaşamanıza yol açabilir.

Mart:Kendinize duyduğunuz güveni bir kez daha sınayacak, davranışlarınızı kontrol altına alacaksınız. Şu an elde edeceğiniz kazanımlar ömür boyu geçerli olacak. Bu günleri, kendinizi denetleme gücünüzü sınadığınız günler olarak hatırlayacaksınız.

Gündelik olayların, hayatın gerçekliklerinin ötesinde bir hayal alemine doğru sürükleniyorsunuz. Neyin gerçek, neyin hayal olduğunu karıştıracaksınız. Hayallerinizde yaşattığınız gerçek, önünüzde beliriverecek.

Nisan:Şu sıralar kendinizi gözden geçireceksiniz. Son birkaç ayda yaşadıklarınızı belleğinizin süzgecinden geçirecek, sizin için değerli ve değersiz olanı ayıracaksınız.

Düşünceleriniz sağlık sorunları ya da içinde bulunduğunuz durumu iyileştirmek üzerinde yoğunlaşacak. Neyin önemli, neyin önemsiz olduğunu daha kolay anlayacak, devrini tamamlamış fikirleri bir kenara atacaksınız.

Mayıs:Aklınız mükemmel çalışıyor. Gereksiz detayları bir bakışta eliyor, önemli olan neyse onun üzerinde yoğunlaşabiliyorsunuz. Bunu değerlendirip yeni işlere girişebilirsiniz.

Haziran:Varlık göstermek, işe yarar bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bu, sosyal bir faaliyet ya da grup çalışması olabilir. Temel insan gereksinimlerinin ötesinde, sosyal ilişkilerinizin olmasını arzu ediyorsunuz. İsteğiniz gerçekleşecek.

Çevrenizi ve hayatınızı gözden geçireceksiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerle ya da sizden genç biriyle aranızda etkileyici bir konuşma gerçekleşebilir.

Temmuz:İç dünyanızda derinleşme isteği çok kuvvetli iç değişimler yaşamanıza yol açabilir. Tüm bunları bir yandan yaşar bir yandan da incelerken fazla zorlayıcı olabilir, herkese ve kendi kendinize fazlaca yüklenebilirsiniz.

Uzun süredir inanç ve felsefe konularında zaman ayırmak istiyordunuz. Şu sıralar bunun için en uygun bir dönem. Doğrulara ulaşırken izlediğiniz düşünce süreci yakın çevrenizde hayranlık uyandıracak.

Ağustos:Artık şu kabuğunuzu kırın, alışılmışın dışına çıkın biraz. Bunu yaparken de kararlılığı elden bırakmayın. Yeni ve farklı şeyler denedikçe, keşfetmenin büyüsüne kapılacaksınız. Böylece, bağımsız ve biraz da maceraperest yanınız gelişecek.

Eylül:Ani bir çıkış yaparak, kendinizi ortaya koymak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda duygularınızı denetlemeye özen gösterin. Daha önce cesaret bile edemediğiniz alanlarda, gayet hırçın ve girişken olacaksınız.

Mesleki konuda yapmanız gereken tercihler, aile çevrenize ve güvenlik sisteminize ters düşebilir. En kolay yolu seçmenizin ne sağlığınıza ne de maddi durumunuza yararı olur. Seçenekleri titizlikle gözden geçirmeniz gerekiyor.

Ekim:Sahip olma duygusu ön plana çıkacak. Bugüne dek önünüzde engel olarak gördüğünüz şeyleri birer fırsat olarak değerlendirmeye başlayacaksınız. Çevrenize güven duygusu yayıyorsunuz.

Toplumsal ve insancıl fikirler şu sıralar sizin için öncelikli önem taşıyor. Hayallerinizi ve dünya görüşünüzü pratikte uygulayabilecek yeni fikirler geliştireceksiniz. Bu tasarılarınızı çevreniz de destekleyecek.

Kasım:Zihniniz son derece berrak; düşüncelerinizde yoğunlaşabiliyor ve onları çok iyi organize edebiliyorsunuz. İletişime açıksınız. Bu dönemde bir şeyler yazabilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bunun kıymetini bilin ve aklınızı kullanın.

Düşünceleriniz, endişeleriniz maddi sorunlar üzerinde yoğunlaşacak. Para, mülk gibi maddi konularla ilgili yeni projeler, yeni fikirler geliştirebilirsiniz.

Artık yeni düşünceler karşısında sizin de verecek bir cevabınız var. Uzunca bir süredir maddi ve manevi tüm kaynaklarınızı, paranızı, zamanınızı, yeni tecrübeler edinmek için harcadınız. Çok yakında bunların meyvesini alacaksınız.

Aralık:Yaşça genç ya da yakın çevrenizden önem verdiğiniz bir kimse ön plana çıkabilir. Dikkat! bu duygusal bir mesaj olabilir sizin için. Görmezlikten gelmeyin. Bu durumda size düşen, sadece anlayış ve esneklik.

Düşünce ürünü olan her şeye önem ve değer veriyorsunuz. İnsanlarla tartışmaktan ya da iletişim kurmaktan müthiş bir heyecan duyuyorsunuz. Düşünce ve kavramları ince ayrıntılarıyla anlıyor, özümsüyorsunuz.

Bütün güzel haberler peş peşe kapınızı çalacak. İş hayatınızda cesaretiniz artıyor, hayatla ilgili sizi huzursuz eden sorunlar kolaylıkla çözümleniyor. Önemli ya da yaşlıca bir size destek olacak... Kendinizi rüyada gibi hissedeceksiniz.